Bağcılar’da kiralık daire arayanların bilmesi gerekenler 

| Emlak Reklamları

Bağcılar kiralık daire fiyatları ne kadar? İşte ayrıntılar…

Yazıyı paylaş:

İstanbul’un son yıllarda hızla göç almayan başlayan ilçelerinden Bağcılar, 1992 yılında ilçe statüsüne kavuştu. 1992 yılından önce Bakırköy’e bağlı olan Bağcılar, 748 bin 483 nüfusuyla şehrin en kalabalık üçüncü ilçesi olarak dikkat çekiyor.

Bağcılar ulaşım projeleri ile adından söz ettiriyor!

Bağcılar, ulaşım projeleri ile adından söz ettiriyor. Ulaşım imkânlarının fazla olduğu Bağcılar’da hayata geçirilen yeni metro projeleriyle beraber bölgede emlak konut fiyatlarının artması bekleniyor. Bu yıl hizmete açılması planlanan Kabataş-Mecidiyeköy- Kağıthane- Alibeyköy- Mahmutbey Metro Hattı ve 2019 yılında hizmet açılması planlanan Bağcılar (Kirazlı)- Küçükçekmece (Halkalı) metro hattıyla beraber bölgenin yıldızı parlayacak. Satılık ve kiralık daire alternatifinin fazla olduğu ilçelerden Bağcılar’da gayrimenkul sektörü önemli bir yere sahip. Peki, konut fiyatlarının yakından takip edildiği Bağcılar’da kiralık daire fiyatları ne kadar? İşte Bağcılar kiralık daire arayanların bilmesi gerekenler…

Bağcılar kiralık daire fiyatları ne kadardan başlıyor?

Bağcılar’ın üniversitelere yakında bir konumda bulunması bölgede kiralık daire talebini artıran nedenlerin başında yer alıyor. İstanbul’un konut pazarında öne çıkan ilçesi Bağcılar’da, özellikle son yıllarda yurtlarda kalmak istemeyen öğrenciler kiralık daire tutmayı tercih ediyor. Farklı konut tiplerinin yer aldığı Bağcılar ilçesi tüm gelir gruplarına hitap ediyor. Bölgede hemen hemen her bütçeye uygun kiralık daire bulmak mümkün. Zingat.com Bölge Raporu 2018 Temmuz ayı verilerine göre, Bağcılar kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, 1.139 TL ile 1.898 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı ise 1.518 TL olarak belirtiliyor. Aynı zamanda Bağcılar’da konut yatırım geri dönüş süresi de emlak yatırımı yapmak isteyenlerin merak ettiği konuların başında geliyor. İlçede kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi (amortisman süresi) 17 yıl olarak hesaplanıyor.

Hürriyet Mahallesi kiralık daire fiyatları ne kadar?

Bağcılar’da Demirkapı, 15 Temmuz, 100. Yıl, Güneşli, Fatih, Kirazlı, Yıldıztepe, Göztepe, Çınar, Fevzi Çakmak, Yenimahalle, Kemalpaşa, Yavuz Selim, Karabekir, Merkez, Hürriyet, İnönü, Mahmutbey, Yenigün, Barbaros, Sancaktepe ve Bağlar olmak üzere toplam 22 mahalle bulunuyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2017 verilerine göre, ilçenin en kalabalık mahallesi Demirkapı, en az nüfuslu mahallesi ise Bağlar oldu.  Bu 22 mahalle içinde satılık konut fiyat artışında en yüksek aylık artışa sahip mahalle Hürriyet oldu. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Bağcılar’ın konutta kazandıran mahallesi Hürriyet’te ortalama 100 metrekarelik bir dairenin kira fiyatı, en düşük 927 TL, en yüksek 1.545TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı ise 1.236 TL olarak ölçümleniyor.