Ev temizliği için pratik fikirler

| Dekorasyon

Pratik bilgiler ile evinizi kolayca temizleyebilirsiniz.

Yazıyı paylaş:

Çok fazla para, vakit harcamadan elinizdeki malzemeler ile ev ve eşya temizliğinde mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz. Nasıl mı? İşte detaylar…

 

Limon suyu ile banyonuz ışıldasın

Dolap, banyo ve daha fazlasını temizlemek için; bir süngeri sirke veya limon suyuyla nemlendirin, daha sonra tuz serpin. Yüzeyde hafifçe ovalayın. Su ile iyice durulayın, sonra hemen temiz ve yumuşak bir bezle kurulayın. Sonuca şaşıracaksınız!

 

Kabartma tozu mucizesi

Mutfak tezgâhlarını, aletlerini ve buzdolabınızın içini temizleyebilmeniz adına ihtiyacınız olan tek şey kabartma tozudur. 4 yemek kaşı kabartma tozu ve 1 litre ılık su ile evinizde harikalar yaratabilirsiniz. Su ve kabartma tozunu karıştırarak oluşturacağınız karışımı sünger üzerine dökün ve silin, farkı göreceksiniz. Ayrıca bu karışımı çelik lavabo ve ev aletlerini parlatmak için de kullanabilirsiniz.

 

Tertemiz pencereler

Pencerelerinizi ve aynalarınızı temizlemeniz gerektiğinde, 2 bardak su ve 5 yemek kaşığı elma sirkesini karıştırın ve bir sprey şişesine dökün. Çözeltiyi önce bir kâğıt havluya veya yumuşak bir bez üzerine, daha sonra camın üzerine püskürtün. İpucu: Sıcak, güneşli bir günde pencereleri temizlemeyin, çünkü çok hızlı kurur ve çok fazla çizgi bırakır.

 

İnatçı lekelere son

Sirke, su, limon kabuğu ve biberiye dalını bir araya getirin, bir sprey şişesine dökün. Ardından karışımı sallayın ve kullanmadan önce bir hafta boyunca demlenmesini bekleyin. Bu karışım halı üzerindeki inatçı lekeleri yok etmek için mükemmeldir.

 

Kahve lekesini dert etmeyin

Koltuğunuza, halınıza ya da üzerinize kahve döküldüyse, lekeyi soğuk suyla ıslattıktan sonra hemen birkaç damla gliserin ile çitileyin. Böylelikle kahve lekesinin geçtiğini göreceksiniz.

 

Evinizi değiştirecek dekorasyon önerileri