Gayrimenkul danışmanları için kişisel gelişim rehberi

| Emlak Trendleri

Rakiplerinden bir adım önde olmak isteyen gayrimenkul danışmanlarına özel kişisel gelişim rehberi!

Yazıyı paylaş:

Gayrimenkul danışmanlarını başarıya götüren en önemli yollardan birinin kişisel gelişim olduğunu biliyor muydunuz? Kişisel gelişim yaşam boyu bir süreçtir; kişilerin yeteneklerini ve niteliklerini değerlendirmesini, potansiyellerini fark etmesini ve hedeflerini belirlemesini sağlar.

Yeteneği beslemek ve korumak için kişisel gelişimden faydalanabilir, böylelikle ulaşılabilir hedeflerinizi daha hızlı gerçekleştirebilirsiniz. Peki gayrimenkul danışmanları başarılı olmak ve daha çok kazanmak için neler yapmalı? İşte gayrimenkul danışmanlarına özel kişisel gelişim rehberi…

 

Emlak satışını hızla artıran 7 kitap!

 

Düzenli okumak

Düzenli kitap okuma alışkanlığı edinerek, zihninizi her zaman zinde tutabilirsiniz. Gayrimenkul sektörüyle ilgili kitapları araştırabilir, kişisel gelişim ve ilgi duyduğunuz bir edebiyat türünde kitaplar okuyabilirsiniz. Okumak; ufkunuzu açacak ve rakiplerinizden bir adım önde olmanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda potansiyelinizin yeteneklerinizi keşfetme yolunda en önemli anahtar olduğunu fark edeceksiniz. Okumak için zamanınızın olmadığını düşünüyorsanız; arabada sesli kitaplar dinleyebilirsiniz.

Alışkanlıkların Gücü adlı kitap son yıllarda birçok kişiye ilham olmayı başardı. Alışkanlıkların Gücü’nde New York Times’ın ödüllü iş dünyası muhabiri Charles Duhigg, alışkanlıkların neden var olduğunu ve nasıl değiştirilebileceğini keskin zekâsı ve muazzam ifade yeteneğiyle keyifli bir şekilde anlatarak, insanoğlunun doğasına yönelik yepyeni bir bakış açısı ortaya koyuyor.

 

 

Kitabı okuduğunuzda, bazı insanların ve şirketlerin kendilerini neden bir çırpıda değiştirebildiklerini, bazılarınınsa neden yıllarca uğraştıkları halde değişmeyi başaramadıklarını anlayacaksınız.

 

Spor yapmak

Spor yapmanın fiziksel faydasının yanında zihinsel yararları da bulunuyor. Herhangi bir spor dalıyla ilgilenmek; stratejik ve analitik düşünme, liderlik becerileri, hedef belirleme, risk alma gibi konuları öğretiyor ve geliştiriyor. Düzenli fiziksel aktivite, zihinsel becerilerinizi de geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Fiziksel olarak aktif olduğunuzda, aklınız günlük streslerden uzaklaşır. Aynı zamanda olumsuz düşüncelerden kaçınmanıza da yardımcı olabilir. Egzersiz vücudunuzdaki stres hormonlarının seviyesini azaltır.

İster spor salonunda egzersiz yapın ister yürüyüş yapın ister fiziksel aktivite, sizi daha mutlu ve daha rahat hissettiren beyin kimyasalları harekete geçecektir. Özellikle takım sporları, mücadele ve birlikte hareket etme becerilerinizi geliştirmenize katkı sağlar. Herhangi bir sporla uğraşarak sosyalleşebilir ve tanıştığınız insanların gayrimenkul ihtiyaçları konusunda yardımcı olabilirsiniz.

 

 

Hobi edinmek

Hobiler; kişileri günlük hayatın stresinden uzaklaştırdığı gibi iş hayatındaki başarıyı da olumlu anlamda etkiler. İş dışında keyifli bir aktiviteye yönelmek; motivasyonu artıracağı için daha verimli ve üretken olmanızı sağlar.

İş yerindeki stresten sıyrılmak ve zevk aldığınız bir şeyi yapmak, zihninizi canlandırabilir ve gelecekteki zorluklarla başa çıkmanıza daha iyi hazırlanmanıza yardımcı olabilir.
İnternet, yaptığınız hobilerden hoşlanan kişilerle bağlantı kurmanın sonsuz yollarını sunar. Yeni insanlarla tanışmak için de iyi bir fırsat elde etmiş olursunuz.

 

 

Hobi seçimini, ilgi alanlarınıza göre belirleyebilirsiniz. Örneğin; doğayla iç içe olmak sizi rahatlatıyorsa, balık tutabilir, kuş gözlemciliği gibi hobiler edinebilirsiniz. El becerilerinize güveniyorsanız; marangozluk, ahşap oymacılığı gibi alanlara yönelebilirsiniz.
Oyun oynamaktan hoşlanıyorsanız, online strateji oyunlarını tercih edebilirsiniz. Seçeceğiniz hobi sayesinde kendinizi daha iyi hissedeceğinizden ve belki de farkında olmadığınız yeteneklerinizi geliştireceğinizden hiç şüpheniz olmasın.

 

Emlakta başarı için iş planı nasıl hazırlanır?