İstanbul’da Yatırım Çadırı, MIPIM 2018’in yıldızı

| Emlak Trendleri

Uluslararası çapta gayrimenkul fuarlarından biri olan MIPIM 2018, 13-16 Mart tarihlerinde Fransa’nın Cannes şehrinde düzenleniyor.

Yazıyı paylaş:

Her yıl farklı bir şehirde düzenlenen MIPIM Fuarı, dünyanın en büyük gayrimenkul fuarlarından biri olarak kabul ediliyor. Bu yılki MIPIM 2018 ise 13-16 Mart tarihleri arasında Fransa’nın Cannes şehrinde kapılarını açıyor. Fuarın bu yılki ana teması ise “Dünyanın Şehir Haritası Değişiyor”.

MIPIM 2018’e 100 ülke katılıyor

Fuarın genel katılımcı rakamları beklentisi ise şöyle:

• 100 ülke

• 24 bin 200 ziyaretçi

• 3 bin 100 firma

• 5 bin yatırımcı

• 3 bin 800 CEO ve üst düzey profesyonel

 

İstanbul’da Yatırım Çadırı ile MIPIM 2018’deyiz

MIPIM 2018’e Türkiye’yi temsilen 250 şirket ve 700 ziyaretçi katılıyor. İstanbul Ticaret Odası’nın MIPIM 2018’de kurduğu “İstanbul’da Yatırım Çadırı” ise şimdiden ilgi odağı oldu.

İstanbul’da Yatırım Çadırı, İstanbul’da 60 binden fazla gayrimenkul ve inşaat şirketini temsil ediyor olacak.İstanbul Ticaret Odası Başkanı Öztürk Oran, İstanbul’da Yatırım Çadırı’nın Türkiye’nin mega projelerinin yanı sıra vitrin projelerinin tanıtılması ve ortaklıklar için ideal bir ortam sunacağını belirterek, MIPIM’in İstanbul’un çok yönlü kimliği, zengin tarihi ve sahip olduğu fırsatların sergilenmesi adına önemli bir sahne olduğunu aktardı.İstanbul’un prestijini MIPIM 2018’de daha da yükseğe taşımak için hazır olduklarını vurgulayan Oran, MIPIM’in bu yılki temasına en uygun şehrin İstanbul olduğuna dikkati çekerek şunları söyledi:

“Kanal İstanbul, üçüncü havalimanı ve daha birçok proje İstanbul’un haritasını dönüştürüyor. Bu dönüşümle yatırımcıları 2018’de İstanbul’daki fırsatların bir parçası olmaya davet ediyoruz. 2030 yılında dünya nüfusunun yüzde 60’ı şehirlerde yaşayacak. Kentsel yaşamdaki değişim, gayrimenkul endüstrisini yakından ilgilendiriyor. 2030’da ya da 2050’de nasıl şehirlerde yaşayacağız? Şehirlerin hâkim olduğu dünyada yatırım ve gayrimenkul geliştirme için yeni kurallar, en iyi stratejiler neler olacak? İstanbul son yıllarda geçirdiği değişim ile bu soruların cevaplarını buldu ve bu yanıtları uygulamaya devam ediyor.

Kültürümüzde ‘bir fincan kahvenin 40 yıl hatırı var.’ denir. Herkesi en az bir kahve içimi kadar İstanbul’a bekliyoruz. İnanıyoruz ki, İstanbul’u keşfeden İstanbul’dan gitmez. Gayrimenkul, 300’den fazla sektörü hareketlendiriyor. Edindiğimiz know-how ile müteahhitlerimiz dünyayı inşa ediyor. İnşaat malzemeleri noktasında ülkemiz milyar dolarlık ihracata imza atıyor. Türk müteahhitleri bugüne kadar dünyanın pek çok noktasında 350 milyar doları aşan projeler üstlendiler. Keza 2017’de inşaat malzemeleri ihracatımız 16 milyar dolara ulaştı.”