Kira getirisi daha yüksek bir ev için 10 ipucu

| Emlak Trendleri
Yazıyı paylaş:
Gayrimenkullerin yüksek bedelle kiraya verilebilmesi için öncelikle bakım ve onarım çalışmalarının yapılması gerekiyor. Çünkü temiz ve bakımlı evler daha yüksek bir bedelle kiraya verilebiliyor. Ancak bir gayrimenkulün yüksek bir fiyata kiralanma olasılığını artırmak için dikkat edilmesi gereken başka konular da var. Neler mi?
İşte evinizin kira değerini artırmanızı, böylece daha yüksek kira getirisi elde etmenizi sağlayacak 10 madde de sıraladığımız ipuçları…
 
Bir gayrimenkulün kira değerini artırmak için 10 öneri…
  1. Öncelikle gayrimenkulün sahip olduğu özellikleri tespit etmeli ve hangi değişiklikleri uygulamanız gerektiğine karar vermelisiniz. Çünkü yapacağınız değişikliklerle evin değerini artırmanız mümkün olur.
  2. Evinizde yapacağınız değişiklerle evinizi güzelleştirmeniz gerekir. Yani evin temiz ve düzenli görünmesi önemlidir.
  3. Bir evin bakımlı görünmesi için yapılacak ilk iş boya badana yapmaktır. Ayrıca bakımlı bir ev için küçük çaplı hasarların da giderilmesi faydalı olur.
  4. Evin bazı bölümlerine ayrıca önem vermeli ve dikkat etmelidir. Çünkü kiralama yapılırken özellikle mutfak ve banyoya dikkat edilir. Bu nedenle buradaki eşyaların temiz ve bakımlı, tesisatının da sağlam olması gerekir.
  5. Evin iç dekorasyonuna ilişkin yapılacak düzenlemeye dikkat etmek gerekir. Örneğin mutfak dolapları yeterli ve kullanışlı olmalı. Ya da banyoda dolap için yer ayarlanmalı.
  6. Evin sadece iç kısmı değil dışı da kiracılar üzerinde etkili oluyor. Bu nedenle dış cephenin temiz ve bakımlı olması faydalı olur.
  7. Evinizin bulunduğu semtte yapılan yenilikleri ve gelişmeleri araştırın. Semtinizde yaşanan gelişmeler evinizin kirasında yükselmelere neden olur.
  8. Isı yalıtımı önemlidir. Isınma giderleri düşük olan bir ev avantajlıdır. Bu nedenle ısı yalıtımı yaptırmak da kira değerini artıracaktır.
  9. Isınma sistemi de evin kira değeri üzerinde etkili oluyor. Örneğin kombili bir ev, merkezi sistem veya sobalı eve göre daha yüksek bir fiyata kiralanabiliyor.
  10. Evinizin depreme dayanıklı olduğunu belgelemeniz değer artışında etkili olur.