TOKİ’den 26 ilde 87 arsa satışı!

| Emlak Trendleri

TOKİ, 29 Kasım 2018’de düzenleyeceği müzayedede 26 ilde toplam 87 arsayı satışa sunuyor.

Yazıyı paylaş:

TOKİ‘den arsa yatırımı yapmak isteyenleri ilgilendiren bir açıklama geldi. TOKİ 26 şehirde 87 arsayı satışa çıkardığını duyurdu. Peki, TOKİ’nin satışa sunduğu arsalar hangi illerde? İşte ayrıntılar…

 

TOKİ’nin satışa çıkardığı arsalar bu şehirlerde!

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Amasya, Ankara, Antalya, Balıkesir, Bitlis, Çankırı, Çorum, Diyarbakır, Elazığ, Erzincan, Gümüşhane, Hatay, İstanbul, Karaman, Kırşehir, Kocaeli, Mardin, Mersin, Muğla, Şanlıurfa, Şırnak, Tekirdağ, Trabzon, Van, Yalova ve Yozgat illerinde toplam 993 bin metrekare büyüklüğünde 87 adet arsayı satışa sundu.

Vadeli satış bedeli yaklaşık 572 milyon TL olan arsalar vadeli olarak “Açık Artırma” yöntemi ile satılacak. Peşin ödeme yapmak isteyen alıcılara vadeli satış bedeli üzerinden yüzde 12,5 indirim uygulanacak.

 

TOKİ’nin satışa sunduğu arsaların nitelikleri neler?

Arsaların nitelikleri şöyle; konut, ticaret, özel eğitim, özel sağlık tesisi, rehabilitasyon merkezi, turizm tesis, akaryakıt istasyonu, konut dışı kentsel çalışma ve gelişme konut+toptan ticaret+sebze hali niteliğinde imarlı arsalar.

İşte satışa sunulan arsalardan bazılarının özellikleri:

İstanbul

Başakşehir Kayabaşı’nda özel sağlık tesis, özel eğitim, Arnavutköy’de konut ve Tuzla’da konut niteliğinde imarlı arsalar.

Ankara

Keçiören Ayvalı’da konut, Mamak’ta Altıağaç’ta ticaret, akaryakıt istasyonu, Etimesgut Yapracık’ta konut, Sincan Temelli’de konut ve Beypazarı’nda Konut niteliğinde imarlı arsalar.

Antalya

Kemer Çamyuva’da konut niteliğinde imarlı arsalar

Balıkesir

Ayvalık Küçükköy’de konut niteliğinde imarlı arsalar

Mersin

Erdemli ve Mezitli’de konut, turizm tesis alanı niteliğinde imarlı arsalar

Muğla

Bodrum’da konut ve ticaret, Datça’da konut niteliğinde imarlı arsalar

Elazığ

Merkezde konut ve ticaret niteliğinde imarlı arsalar

Diyarbakır

Yenişehir Üçkuyular’da konut niteliğinde imarlı arsalar.

 

TOKİ müzayedesi ne zaman?

TOKİ müzayedesi 29 Kasım 2018 Perşembe günü saat 13:30’da TOKİ’nin Ankara Bilkent’teki merkezinde ve TOKİ İstanbul Hizmet Binası’nda gerçekleştirilecek.

 

TOKİ enflasyonu sabitledi